درجه بندی کالای استوک, کالای استوک

انواع استوک

به طور عمومی تولیدکننده‌ها و خرده‌فروشان هر کالایی که برای عرضه داخل قفسه و یا ابتدا داخل انبار قرار می‌گیرد Stock نامیده می‌شود. در انبار تولیدکنندگان هر کالا با کدهای مخصوصی شناسایی می‌شود که مختص هر محصول متفاوت است و هر کارخانه شناسه یا کد مخصوص به خود را دارد. نمونه مشهور آن بارکدهایی است که روی جعبه کالا وجود دارد. جدا ازین، طبقه‌بندی دیگری به صورت عمومی مابین خرده‌فروشان وجود دارد که در ایران نیز گاهی اوقات افراد به آن اشاره می‌کنند. در واقع اگر شما قصد خرید کالای استوک را دارید بهتر است با این دسته‌بندی که در سایت‌های بزرگ جهانی نیز رعایت می‌شود آشنایی داشته باشید.

 

دسته‌بند کالای استوک در واقع میزان نو بودن آن را نشان می‌دهد و شامل چهار دسته A ،B ،C و D می‌باشد که به ترتیب نو بودن محصول کاهش پیدا می‌کند. (باز توجه داشته باشید که ممکن است یک خرده فروش از دسته‌بندی A+ و … نیز استفاده کند که در این صورت باید به صورت مشخص منظور او را بپرسید). در جدول زیر به طور خلاصه، تعریف هریک را می‌بینید، برای اطلاعات بیشتر روی لینک داده شده کلیک کنید.

 

دسته‌‌‌‌بندی توضیحات توضیحات اضافی
A کالای نو کارخانه و آکبند است که از نظر عملکرد و کارایی کامل است. گاهی اوقات کالایی که Out of date است را نیز در این دسته می‌گذارند کلیک کنید
B کالایی که از بسته‌بندی خارج شده اما همانند نو است کلیک کنید
C کالایی که قطعا استفاده شده و اثر استفاده روی آن مشخص است کلیک کنید
D کالایی که مرمت شده است کلیک کنید
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید